Sterylizacja        Jak zostać partnerem      Iso i gmp      Cennik     Know how    Kontakt

Sterylizacja narzędzi

Strona główna: sterylizacja narzędzi

Sterylizacja narzędzi dla wellness i spa

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, IŻ POSIADAMY CERTYFIKACJE   ISO 9001:2015  GMP GHP

Specjalizujemy się w sterylizacji małych narzędzi gabinetowych oraz maskach

.

CZY MUSZE STERYLIZOWAĆ NARZĘDZIA?

Tak. Zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. nr 234, poz 1570 z późn. zm. roz 3. Art.16.)  Proces ten obejmuje: dezynfekcje, mycie oraz sterylizację. Nawet jeśli planujesz wykonywać zabiegi biologiczne, powinno się posiadać ochronę w postaci gotowości do sterylizacji.

DEZYNFEKUJĘ NARZĘDZIA PO KAŻDYM UŻYCIU CZY MUSZĘ NADAL JE STERYLIZOWAĆ?

Tak. Dezynfekcja nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa korzystania z użytych narzędzi. Zgodnie z wymogami prawnymi narzędzia kosmetyczne wielokrotnego użytku muszą być poddane kompleksowemu procesowi dekontaminacji, który obejmuje dezynfekcję, mycie i sterylizację. Tylko sterylizacja gwarantuje najwyższą higienę i bezpieczeństwo pracy.

JAK DŁUGO TRWA STERYLIZACJA? JAK WYGLĄDA TRANSPORT?

Narzędzia można dostarczyć osobiście lub wezwać kierowcę. Narzędzia winny być czyste po dezynfekcji i myciu wstępnym, wolne od lakierów, materiału biologicznego i suche. Winny leżeć w pudełku transportowym(pudełko dopasowane wielkoscią do ilości narzędzi, z zamykaną klampką na klips, zatrzask) ostrza narzędzi warto zabezpieczyć, np papierem/wacikami/chustką.  Proces samej sterylizacji jest krótki około godziny, jednak przygotowanie narzędzi, ich obrobienie i zakonserwowanie potrzebny jest czas. Potrzebujemy ok 24-48h. Można umawiać się na indywidualne szybkie sterylizacje- zawsze wg ustaleń!

MIESZKAM DALEKO, JAK STERYLIZOWAĆ?

Wiemy, iż w wielu miejscowościach szpitale i przychodnie nie chcą przyjmować narzędzi, a koszt przygotowania sterylizatorni jest ogromnym wydatkiem. Możliwa jest wysyłka narzędzi kurierem lub pocztą polską, jednak to wymaga więcej wysiłku przy zabezpieczeniu narzędzi oraz nieco większy koszt. Koszt wysyłki zaczyna się od 10zł i jest zależny od ilości narzędzi, ich ciężkości. Jak wysłać do nas narzędzia? Narzędzia winny być czyste po dezynfekcji i myciu wstępnym, wolne od lakierów, materiału biologicznego i suche. Każde ostrza jak cążki, cęgi zabezpieczamy dokładnie gąbeczką/papierem, układamy ściśle zawijamy folią, wysyłamy w bąbelkowej kopercie/kartonie. Pamiętaj by podać nazwę firmy, jakie masz życzenia co do pakietowania, podaj nr telefonu.

 

NIE MAM DZIAŁALNOŚCI, ROBIĘ ZABIEGI W DOMU/U KOGOŚ?

Brak działalności nie przeszkadza w podpisaniu umowy, można to zrobić na osobę indywidualną, na dowód osobisty lub paszport.  Pamiętaj, że tylko sterylizacja daje gwarancję bezpieczeństwa Tobie i Twoim klientom.

 

ROBIĘ ZABIEGI BIOLOGICZNIE, PO CO MI UMOWA NA STERYLIZACJĘ?

Umowa to szeroko rozumiana opieka nad osobą wykonującą zabiegi beauty, to gwarancja, że w razie potrzeby szybko wysterylizujesz narzędzia. Współpracując z naszą firmą, otrzymujesz nie tylko dokument potrzebny dla sanepidu, ale także darmowe szkolenie i stałe wsparcie merytoryczne. To się naprawdę opłaca.

 

CO TAK NAPRAWDĘ TRZEBA STERYLIZOWAĆ?

Sterylizujemy instrumentarium, gdzie podczas zabiegu może dojść do zranienia, przerwania ciągłości tkanki lub kontaktu ze śluzówką.

KONIECZNA STERYLIZACJA: cążki, cęgi, nożyczki do skórek i paznokci, kopytka, radełka, frezy do skórek i płytki, frezy do mikrodermabrazji!, uchwyty do skalpeli, sondy, pilniki kątowe i proste, narzędzia podologiczne, pęseta do stylizacji rzęs! pęseta do brwi, inne narzędzia szklane i ze stali nierdzewnej mające kontakt ze śluzówką lub mogące zranić.

 

GABINET MOBILNY

Wspieramy także działalność mobilną. Opracowaliśmy system dla higienicznej pracy terapeutów mobilnych. Naszą propozycję przedstawiliśmy w opinii do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia. Oferujemy kompleksową pomoc (konsultacje) w zakresie: przygotowanie kuferka, procedury i instrukcje, wyposażenie, obowiązkowa dokumentacja, postępowanie z odpadami (w tym odpady medyczne), postępowanie z narzędziami i akcesoriami. Wspieramy Cię także po zakończeniu pierwszych konsultacji! Zapraszamy do szkoleń słuchaczy szkół, inspektorów i terapeutów mobilnych.

 

*

NASZ AUTOKLAW: Mikroprocesorowo sterowany autoklaw parowo-ciśnieniowy.

1. Model medyczny sterylizator YESON YS - 22L-E

2. Model medyczny sterylizator TAU CLAVE 3000 FRACTIONED VACUUM

Sterylizacja odbywa się w 134 °C,  czas 3,5-18' i 2,11Bar oraz 121 °C, czas 20' i 1,10Bar

Do kogo skierowana usługa?
Gabinety i Salony Kosmetyczne, Podologiczne, Manicure, Salony Fryzjerskie, Salony tatuażu
Indywidualna praktyka tzw domowe zabiegi: Kosmetyczki, Manicurzystki, fryzjerzy. terapeuci mobilni. Klient indywidualny, przedmioty domowego użytku, po przebytych chorobach.

 

Co przyjmujemy:

 • pilniki szklane bez zdobień, pilniki ze stopów szlachetnych
 • cążki i cęgi ze stopów szlachetnych
 • końcówki do mikrodermabrazji
 • trzpienie frezarek
 • frezy metalowe i diamentowe
 • gumowe nośniki
 • uchwyty do skalpeli, szczypce  i inne
 • radełka, kopytka,
 • pincety,
 • małe akcesoria zabiegowe- niekorodujące
 • inne wg ustaleń

Narzędzia nie mogą mieć plastikowych i drewnianych elementów. Mogą mieć gumowe elementy.

UWAGA: Do każdej usługi klient otrzymuje protokół wykonania sterylizacji wraz z dodatkowymi wskaźnikami jakości.  Protokół jest dokumentem dla Inspekcji Sanitarnej oraz Państwa dokumentacji.

tel: 518 663 271

Jak zostać partnerem

Posiadasz salon kosmetyczny/fryzjerski/tatoo,  zostań naszym Partnerem! 

Otrzymasz:

 • Profesjonalną dekontaminację narzędzi z protokołami wykonania usługi
 • Dokumenty ułatwiające obieg narzędzi
 • Naklejkę i materiały reklamowe
 • Darmowe szkolenie ABC higieny i bhp dla zakładu pracy  z testem wiedzy

Jak rozpocząć współpracę?

 • Poproś o warunki współpracy i wzór umowy -mail: biuro@obslugaspa.pl
 • Wydrukuj 2 egzemplarze, postaw pieczątkę, zaparafuj każdą stronę, podpisz się jako Partner (wyślij pocztą) albo... zaproś nas do swojego zakładu pracy, możesz także odwiedzić nasz punkt.
 • Otrzymasz telefon, zaprosimy Ciebie i Twój zespół pracowników na bezpłatne szkolenie. U nas lub u Ciebie.
 • Gotowość do sterylizacji narzędzi rozpoczyna się w dniu podpisania umowy.
 • Przywozimy narzędzia do Twojego Salonu(wg indywidualnych ustaleń na terenie Trójmiasta).

Czekamy na Twój kontakt!

Tel: 518 663 271
biuro@obslugaspa.pl

Korzyści ze współpracy

POLITYKA JAKOŚCI

Gwarantujemy naszym Klientom wysoką i stabilną jakość usług, profesjonalną i etyczną obsługę, pomoc i doradztwo optymalne dla indywidualnych potrzeb. Głównym celem działalności firmy jest świadczenie usługi dekontaminacji narzędzi a także  zabiegów kosmetycznych oraz masaży, szkolenie pracowników branży wellness i spa.

Z sukcesem pozyskując nowych odbiorców, dbamy przede wszystkim o utrzymanie i zaspakajanie wszystkich naszych stałych klientów.

Mając pełną świadomość tego, że dalszy rozwój naszej firmy zależy od zadowolenia naszych Klientów wdrażamy i ciągle doskonalimy System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy 9001.

Politykę Jakości zamierzamy urzeczywistniać między innymi poprzez realizację następujących celów strategicznych:

 • zaangażowanie pracowników w realizację usług;

 • pozyskiwanie nowych klientów rynku;

 • wdrożenie i utrzymywanie systemu zarządzania jakością pozwalającego na dobrą organizację pracy dającą satysfakcję naszym klientom i pracownikom;

 • zapewnianie zasobów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania systemu zarządzania jakością;

 • ciągłe doskonalenie skuteczności oraz spełnienie wymagań systemu zarządzania jakością;

 • stałą troskę o jakość usług;

 • poprawę efektywności ekonomicznej.

Jakość służy osiągnięciu celu strategicznego jaki jest pozytywny wynik ekonomiczny i ekspansja na rynku krajowym a także poprzez ściśle sparametryzowane cele operacyjne zapisane w Księdze Jakości.

Kierownictwo firmy zobowiązuje wszystkich pracowników do aktywnego wspierania funkcjonowania i doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością.

Właściciele

Gdańsk, dnia 21.12.2018r

*

*

Jeśli nie chcesz nadwyrężać swojego budżetu zakupem drogiego autoklawu a jednocześnie zależy Ci na wprowadzeniu usługi wysokiej jakości w swoim salonie to ta oferta jest dla Ciebie.

Realizujemy kompleksowo dekontaminacje narzędzi.

Zapewniamy klientom pełne wsparcie w całym przebiegu współpracy. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta. Zapewniamy Tobie wiedzę i wieloletnie doświadczenie medyczne.

Praca z nami to bezpieczeństwo, komfort, elastyczność ale również relacje biznesowe. Opracowaliśmy wysokie standardy pracy, higieny, bezpieczeństwa i komfortu. Jednocześnie jesteśmy otwarci na nowe technologie, rozwiązania. Otwieramy się na klientów. Nasza kadra to pracownicy sterylizacji medycznej, menedżerowie zdrowia publicznego oraz wieloletni nauczyciele zawodu. Posiadamy szkolenia auditorskie systemów jakości ISO 9001:2015, ISO 9001:2015-10, ISO 45001:2018, ISO

 

Cennik

Umowa ryczałtowa(abonament) -->Ryczałt za gotowość do świadczenia usług sterylizacji.

50zł Mini – pakiet liczony w cenie 5,00zł/szt. Do wykorzystania max 10 pakietów, Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 5,00 zł/szt brutto.

135zł Midi – pakiet liczony w cenie 4,50zł/szt. Do wykorzystania max 30 pakietów. Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 4,50 zł/szt brutto.

200zł Maxi – pakiet liczony w cenie 4,00zł/szt. Do wykorzystania max 50. Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 4,00zł/szt brutto.

350zł XL - pakiet liczony w cenie 3,50zł/szt. Do wykorzystania max 100.  Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 3,50 zł/szt brutto.

-----

Sterylizacja kolczyków piercerskich: do 20 sztuk 3zł/szt. do 50 szt. 1,5zł./szt., od 51szt 1zł/szt.

Bez umowy: Brak zobowiązań. Cena za pakiet/ 6,00zł brutto.

 

 • 1pakiet = sztuka
 • Pakiet 1-8 narzędzi. Szerokość pakietu od 5 do 20cm, długość max 25cm
 • W pakiecie może znajdować się jedno narzędzie otwarte (typu cążki, cęgi) plus dodatki. Przykład pakietu prawidłowego: (cążki + kopytko + 3 frezy), (cęgi + sonda+kopytko + 5frezów),

 

dodatkowe usługi/produkty:

2zł/pakiet dla usług świadczonych transportem kurierskim (to kwota za specjalistyczne zabezpieczenie każdego pakietu)

koszt transportu kurierskiego (wyceniana każdorazowo indywidualnie) 15- 20zł

pojemnik transportowy 30zł

folia transportowa 5 zł

książka "Higiena i sterylizacja w branży beauty"  wydawnictwo PZWL 89zł

e book PROCEDURY sanitarno- higieniczne (pakiet 10 procedur) 99zł

e book PROCEDURY sanitarno- higieniczne (1 procedura do wyboru) 15zł

-Higiena rąk, mycie i dezynfekcja

-Higiena zakładu pracy

-Postępowanie z brudną bielizną + rejestr prania

-Postępowanie po zranieniu + rejestr zakłuć

-Postępowanie z narzędziami i akcesoriami

-Postępowanie z odpadami

-Postępowanie z powierzchnią skażoną materiałem organicznym

-Zasady higieny dla terapeutów mobilnych

-Zasady sterylizacji + protokół (cena 59zł)

 

 

 

 

Know how

Umowa know-how upoważnia do korzystania z określonych praw podmiotowych, w naszym przypadku do całości procesów dekontaminacji. Jedna ze stron (przekazujący, dostawca, udzielający) zobowiązuje się do przekazania drugiej (zamawiającemu, odbiorcy) wiedzy technicznej i organizacyjnej o charakterze poufnym lub tajnym, bezpośrednio użytecznej w działalności gospodarczej w zakresie określonym w umowie.

Cechy charakterystyczne:

 • przedmiotem umowy jest obrót wiedzą techniczną o poufnym charakterze,
 • dotyczy jedynie dóbr niematerialnych,
 • nie przenosi praw majątkowych,
 • w prawie polskim jest to umowa nienazwana – możliwość jej zawarcia wynika z zasady swobody umów (art. 3531 kodeksu cywilnego),
 • jest umową odpłatną, wzajemną, dwustronnie zobowiązującą.

Korzyści:

 • sprawne wdrożenie w dziedzinę i jej cechy
 • zrozumienie zjawisk rynku i potrzeb klientów
 • pełne przekazanie dokumentacji do całego obiegu, wzory umów, protokołów, przyjęć i wydania, higieny
 • doradztwo z zarządzania zasobami ludzkimi, dobór kadry medycznej
 • przedstawienie przepisów polskich i UE, a także norm i patentów
 • omówienie wyrobów medycznych i uprawnień
 • wdrożenie w walidacje i systemy ISO
 • wsparcie zakupowe i przygotowanie ciągu technologicznego
 • wdrożenie pracowników i wymogów
 • przygotowanie bhp i ppoż
 • wdrożenie systemów ISO, GMP, GHP oraz samych audytów
 • omówienie błędów i problemów rynkowych
 • omówienie i przygotowanie do współpracy z urzędami, UDT, WSSE, PSSE,
 • przekazanie prawidłowych wytycznych do OC
 • wspólny odbiór
 • obsługa klienta i marketing

Wdrożenie obejmuje usługi: prawnicze, projektowe, menedżerskie, marketingowe, księgowe, handlowe-zaopatrzeniowe, informatyczne, serwisowe, inne wg potrzeb.

dodatkowo możliwość:

 • zaprojektowanie przestrzeni na postawie gotowego lokalu
 • dostosowanie wyposażenia i zaopatrzenie
 • dzień wspólnej pracy na start

Jednym słowem krok po kroku aby rozpocząć i sprawnie działać z własnym punktem sterylizacji

Wstępny koszt wdrożenia z zakupami fizycznymi ok 200, 000zł To się naprawdę opłaca.

 

 

Gdzie są klienci?

praktycznie wszędzie. Terapeuci mobilni, małe i duże gabinety, centra spa, hotele, szkoły.

-------------------------------------------------------------

Udzielający know-how ma obowiązek:

 • udostępnić wiadomości będące przedmiotem umowy,
 • umożliwić korzystanie z przedmiotu umowy (dostarczenie odpowiedniej dokumentacji technicznej, przeszkolenie specjalistów kontrahenta, montaż urządzeń itp.).

Odbiorca know-how ma obowiązek:

 • utrzymać wiadomości w tajemnicy,
 • wypłacić wynagrodzenie za korzystanie z przedmiotu umowy,
 • może zostać też nałożony obowiązek udzielenia gwarancji, zabezpieczenia lub zapewnień co do wartości i efektów ekonomicznych know-how.

 

Zapraszamy do współpracy: mail: biuro@obslugaspa.pl  tel: 518 663 271

Kontakt

ObsługaSPA.pl

 

obsługaSPA.pl  sp. z o.o. NIP 5842780188

obsługaSPA.pl 1  sp. z o.o. NIP 9571123717

ul. Wajdeloty 2/1, Gdańsk Wrzeszcz

tel: 518 663 271
mail: biuro@obslugaspa.pl