Rozwój branży kosmetycznej

Jeśli kiedykolwiek rozważałaś przyszłą karierę w branży kosmetycznej, teraz może być najlepszy czas na rozpoczęcie! Kosmetologia to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu, w której każdego dnia powstają różnorodne istniejące i nowe miejsca pracy.

Fryzjerki

Jeśli szukasz pewności zatrudnienia to ta branża to zapewni. Ludzie zawsze będą potrzebować kogoś do obcięcia i farbowania włosów, zadbania o paznokcie, zmarszczki na twarzy i jędrną skórę na ciele. Wraz ze wzrostem populacji rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Według Bureau Labor of Statistics każdego roku branża kosmetyczna zwiększa swoje zapotrzebowanie o 8%. Czy szybciej niż średnia w innych branżach.

Najbardziej dynamiczną grupą są mężczyźni, którzy dostrzegają obecnie potrzebę korzystania z zabiegów kosmetycznych czy usługi pielęgnacji brody.

Wizażystki

Nowe przestrzenie dla wizażystów tworzą się każdego dnia. Wraz z rozwojem przemysłu reklamowego w tym sektora prezentacji zdjęć w social mediach wzrasta zapotrzebowanie na usługi wizażystek i kosmetyczek. Obecne średnie wynagrodzenie wizażystów zależy od lokalizacji i specjalizacji. W dziedzinie sztuki makijażu możesz rozwinąć określone umiejętności, które pozwolą ci pracować z makijażem codziennym, wyjściowym, jak i z efektami specjalnymi. Twoje kompetencje pozwalają również pracować dla konkretnych marek w zakresie rozwoju produktów i marketingu. 

Znajomość sztuki makijażu i nowych trendów w kolorystyce może pozwolić Ci przenieść swoją pasję do świata biznesu. Blogerzy, twórcy treści i osoby mające wpływ na piękno zdobyli silną pozycję. Osoby mające wpływ na piękno wstrząsnęły światem mediów społecznościowych, wykorzystując wysoki wskaźnik zaangażowania obserwujących na Instagramie do budowania kariery na podstawie testów produktów i samouczków.

Manikiurzyści / pedikiurzyści

Bycie manikiurzystką / pedikiurzystką łączy sztukę z pięknem. Znajomość najnowszych technik i trendów jest koniecznością, a komunikacja jest kluczowa dla utrzymania dobrych relacji z klientami. Szacuje się, że rynek zawodowy manikiurzystów / pedikiurzystek wzrasta o ok. 10% rocznie. 

Jeśli lubisz pracę twórczą i jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją przyszłą karierę w branży manikiurzystki lub pedikiurzystki dowiedz się więcej jakie kwalifikacje trzeba zdobyć. Skupiamy się również na szczegółowym programie nauczania opartym na autorskim programie ObsługaSPA ucząc naszych kursantów praktyk biznesowych, technologii oraz zrównoważonych nawyków.