Sterylizacja narzędzi


Zabiegi z wykorzystaniem narzędzi wielorazowego użytku objęte są wysokim ryzykiem zakażeń.


Stąd powstał obowiązek dezynfekcji i sterylizacji, co jest zgodne z ustawą z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. nr 234, poz 1570 z późn. zm. roz 3. Art.16.).  Proces ten obejmuje: dezynfekcję, mycie oraz sterylizację. Nawet jeśli planujesz wykonywać zabiegi biologiczne, powinno się posiadać ochronę w postaci umowy gotowości do sterylizacji.

 

 

DEZYNFEKUJĘ NARZĘDZIA PO KAŻDYM UŻYCIU.
CZY MUSZĘ NADAL JE STERYLIZOWAĆ?

Tak. Dezynfekcja nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa korzystania z użytych narzędzi. Zgodnie z wymogami narzędzia kosmetyczne wielokrotnego użytku muszą być poddane kompleksowemu procesowi dekontaminacji, który obejmuje dezynfekcję, mycie i sterylizację. Tylko sterylizacja gwarantuje najwyższą higienę i bezpieczeństwo pracy.

 

 

 


JAK DŁUGO TRWA STERYLIZACJA?
JAK WYGLĄDA TRANSPORT?

Proces samej sterylizacji jest krótki około 15-60′, jednak przygotowanie narzędzi, ich obrobienie i zakonserwowanie potrzebny jest czas  ok 24-48h.

W PL możesz zawozić samodzielnie narzędzia do punktu lub szpitala lub można korzystać z oferty wysyłkowej.

 


MIESZKAM DALEKO. JAK STERYLIZOWAĆ?

Zostaje Ci opcja albo wysyłkowa albo zakup własnego sterylizatora.

 


JAK WYSYŁAĆ NARZĘDZIA?

Narzędzia winny być czyste po dezynfekcji i myciu wstępnym, wolne od lakierów, materiału biologicznego i suche. Każde ostrza jak cążki, cęgi zabezpieczamy dokładnie gąbeczką/papierem, układamy ściśle zawijamy folią bąbelkową/ręcznikiem papierowym. Wysyłamy w PUDEŁKU i kartonie. Pamiętaj by podać dane firmy/ dane własne, nr telefonu, jakie masz życzenia co do pakietowania.


NIE MAM DZIAŁALNOŚCI, ROBIĘ ZABIEGI W DOMU LUB U KLIENTA.

Brak działalności nie przeszkadza w sterylizowaniu, można to zrobić na osobę indywidualną, na dowód osobisty lub paszport.  Pamiętaj, że tylko sterylizacja daje gwarancję bezpieczeństwa Tobie i Twoim klientom.


ROBIĘ ZABIEGI BIOLOGICZNIE. PO CO MI UMOWA NA STERYLIZACJĘ?

Umowa to szeroko rozumiana opieka nad osobą wykonującą zabiegi beauty, to gwarancja, że w razie potrzeby szybko wysterylizujesz narzędzia. Umowy są dobrze przygotowane, można się z nich wiele nauczyć.


CO TAK NAPRAWDĘ TRZEBA STERYLIZOWAĆ?

Sterylizujemy instrumentarium, gdzie podczas zabiegu może dojść do zranienia, przerwania ciągłości tkanki lub kontaktu ze śluzówką.

Kwalifikacja narzędzi: cążki, cęgi,szczypce, kleszcze, igłotrzymacz, nożyczki do skórek i paznokci, kopytka, radełka, frezy do skórek i płytki, frezy do mikrodermabrazji!, uchwyty do skalpeli, sondy, pilniki kątowe i proste, omega i  inne narzędzia podologiczne, pęseta do stylizacji rzęs! pęseta do brwi, kolczyki, inne narzędzia szklane, gumowe i ceramiczne.


GABINET MOBILNY

Nic nie zwalnia Cię z higieny pracy. Pracujesz mobilne? super! Pamiętaj aby pracować z zachowaniem bezpieczeństwa zabiegowego.


AUTOKLAWY:
Mikroprocesorowo sterowane autoklawy parowo-ciśnieniowe, klasy B. Na rynku najpopularniejsze aktualnie to Lafomed, Woson, Yeson, Enbio, Melgag, Tinget, Sun.

 

Sterylizacja odbywa się w 134°C oraz 121°C

 

Masz pytania dot. sterylizacji? Napisz do nas!

Zapraszamy na szkolenia online www.akademiahigieny.myvod.pl

 

 

 

 

 

  • Sterylizowanie narzędzi

    Profesjonalne salony kosmetyczne doskonale wiedzą, jak należy dbać o higienę narzędzi, stosują specjalne środki do dezynfekcji oraz posiadają autoklawy kosmetyczne do sterylizacji [...]

    Czytaj dalej…

    więcej