Sterylizacja narzędzi przez PUNKT STERYLIZACJI


Zabiegi z wykorzystaniem narzędzi wielorazowego użytku objęte są wysokim ryzykiem zakażeń.


Stąd powstał obowiązek dezynfekcji i sterylizacji, co jest zgodne z ustawą z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. nr 234, poz 1570 z późn. zm. roz 3. Art.16.).  Proces ten obejmuje: dezynfekcję, mycie oraz sterylizację. Nawet jeśli planujesz wykonywać zabiegi biologiczne, powinno się posiadać ochronę w postaci umowy gotowości do sterylizacji.

Praca z nami to bezpieczeństwo, komfort, elastyczność ale również relacje biznesowe. Opracowaliśmy wysokie standardy pracy, higieny, bezpieczeństwa i komfortu. Jednocześnie jesteśmy otwarci na nowe technologie, rozwiązania. Otwieramy się na klientów. Nasza kadra to pracownicy sterylizacji medycznej, menedżerowie zdrowia publicznego oraz wieloletni nauczyciele zawodu. Personel posiada szkolenia auditorskie systemów jakości ISO 9001:2015, ISO 9001:2015-10, ISO 45001:2018, ISO a firma przeszła pozytywnie certyfikację ISO 9001:2015 GHP.

 

SPEŁNIAMY WYMOGI TWOJEGO SANEPIDU

 

DEZYNFEKUJĘ NARZĘDZIA PO KAŻDYM UŻYCIU.
CZY MUSZĘ NADAL JE STERYLIZOWAĆ?

Tak. Dezynfekcja nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa korzystania z użytych narzędzi. Zgodnie z wymogami narzędzia kosmetyczne wielokrotnego użytku muszą być poddane kompleksowemu procesowi dekontaminacji, który obejmuje dezynfekcję, mycie i sterylizację. Tylko sterylizacja gwarantuje najwyższą higienę i bezpieczeństwo pracy.

 

 

 


JAK DŁUGO TRWA STERYLIZACJA?
JAK WYGLĄDA TRANSPORT?

Narzędzia można dostarczyć osobiście, wysłać kurierem lub wezwać kierowcę. Narzędzia winny być czyste po dezynfekcji i myciu wstępnym, wolne od lakierów, materiału biologicznego oraz suche. Winny leżeć w pudełku transportowym (pudełko dopasowane wielkością do ilości narzędzi, z zamykaną klapą (na klips, zatrzask) ostrza narzędzi warto zabezpieczyć, np. papierem/wacikami/chustką.

Proces samej sterylizacji jest krótki około godziny, jednak przygotowanie narzędzi, ich obrobienie i zakonserwowanie potrzebny jest czas. Potrzebujemy ok 24-48h. Można umawiać się na indywidualne szybkie sterylizacje- zawsze wg ustaleń!


MIESZKAM DALEKO. JAK STERYLIZOWAĆ?

Wiemy, iż w wielu miejscowościach szpitale i przychodnie nie chcą przyjmować narzędzi, a koszt przygotowania sterylizatorni jest ogromnym wydatkiem. Możliwa jest wysyłka narzędzi kurierem lub pocztą polską, jednak to wymaga więcej wysiłku przy zabezpieczeniu narzędzi oraz nieco większy koszt. Koszt wysyłki zaczyna się od 16zł i jest zależny od ilości i wagi narzędzi.


JAK WYSYŁAĆ DO NAS NARZĘDZIA?

Narzędzia winny być czyste po dezynfekcji i myciu wstępnym, wolne od lakierów, materiału biologicznego i suche. Każde ostrza jak cążki, cęgi zabezpieczamy dokładnie gąbeczką/papierem, układamy ściśle zawijamy folią bąbelkową/ręcznikiem papierowym. Wysyłamy w PUDEŁKU i kartonie. Pamiętaj by podać dane firmy/ dane własne, nr telefonu, jakie masz życzenia co do pakietowania.


NIE MAM DZIAŁALNOŚCI, ROBIĘ ZABIEGI W DOMU LUB U KLIENTA.

Brak działalności nie przeszkadza w podpisaniu umowy, można to zrobić na osobę indywidualną, na dowód osobisty lub paszport.  Pamiętaj, że tylko sterylizacja daje gwarancję bezpieczeństwa Tobie i Twoim klientom.


ROBIĘ ZABIEGI BIOLOGICZNIE. PO CO MI UMOWA NA STERYLIZACJĘ?

Umowa to szeroko rozumiana opieka nad osobą wykonującą zabiegi beauty, to gwarancja, że w razie potrzeby szybko wysterylizujesz narzędzia. Współpracując z naszą firmą, otrzymujesz nie tylko dokument potrzebny dla sanepidu, ale także darmowe szkolenie i stałe wsparcie merytoryczne. To się naprawdę opłaca.


CO TAK NAPRAWDĘ TRZEBA STERYLIZOWAĆ?

Sterylizujemy instrumentarium, gdzie podczas zabiegu może dojść do zranienia, przerwania ciągłości tkanki lub kontaktu ze śluzówką.

Kwalifikacja narzędzi: cążki, cęgi,szczypce, kleszcze, igłotrzymacz, nożyczki do skórek i paznokci, kopytka, radełka, frezy do skórek i płytki, frezy do mikrodermabrazji!, uchwyty do skalpeli, sondy, pilniki kątowe i proste, omega i  inne narzędzia podologiczne, pęseta do stylizacji rzęs! pęseta do brwi, kolczyki, inne narzędzia szklane, gumowe i ceramiczne.


GABINET MOBILNY

Wspieramy także działalność mobilną. Opracowaliśmy system dla higienicznej pracy terapeutów mobilnych. Naszą propozycję przedstawiliśmy w opinii do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia. Oferujemy kompleksową pomoc (konsultacje) w zakresie: przygotowanie kuferka, procedury i instrukcje, wyposażenie, obowiązkowa dokumentacja, postępowanie z odpadami (w tym odpady medyczne), postępowanie z narzędziami i akcesoriami. Wspieramy Cię także po zakończeniu pierwszych konsultacji!

• Zapraszamy do szkoleń słuchaczy szkół, inspektorów i terapeutów mobilnych.
• Zapewniamy klientom pełne wsparcie w całym przebiegu współpracy.
• Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta.
• Zapewniamy Tobie wiedzę i wieloletnie doświadczenie medyczne.


NASZE AUTOKLAWY:
Mikroprocesorowo sterowane autoklawy parowo-ciśnieniowe, klasy B.

  • Model medyczny sterylizator YESON
  • Model medyczny sterylizator ENBIO S

 

Sterylizacja odbywa się w 134°C oraz 121°C

Do każdej usługi klient otrzymuje protokół wykonania sterylizacji wraz z dodatkowymi wskaźnikami jakości. Protokół jest dokumentem dla Inspekcji Sanitarnej oraz Państwa dokumentacji.


DLACZEGO MY?

Wraz z rozpoczęciem współpracy otrzymają Państwo profesjonalną dekontaminację narzędzi z protokołami wykonania usługi, dokumenty ułatwiające obieg narzędzi, naklejkę i materiały reklamowe i darmowe wsparcie merytoryczne. Jeśli nie chcesz nadwyrężać swojego budżetu zakupem drogiego autoklawu a jednocześnie zależy Ci na wprowadzeniu usługi wysokiej jakości w swoim salonie to ta oferta jest dla Ciebie.

 

Spełniamy wymogi sanepidu.
Zapytaj o ofertę abonamentową lub skorzystaj ze sterylizacji bez umowy.

 

Umowa ryczałtowa(abonament) –>Ryczałt za gotowość do świadczenia usług sterylizacji.

  1. Cennik (brutto) ważny od 1.06.2023r:

(  )70zł Mini – pakiet liczony w cenie 7,00zł/szt. Do wykorzystania max 10 pakietów, Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 7,00 zł/szt. brutto.

(  )195zł Midi – pakiet liczony w cenie 6,50zł/szt. Do wykorzystania max 30 pakietów. Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 6,50zł/szt. brutto.

(  )300zł Maxi – pakiet liczony w cenie 6,00zł/szt. Do wykorzystania max 50. Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 6,00zł/szt. brutto.

(  )500zł XL – pakiet liczony w cenie 5,00zł/szt. Do wykorzystania max 100. Każdy kolejny pakiet po wykorzystaniu ryczałtu 5,00zł/szt. brutto.

(  ) Sterylizacja kolczyków piercerskich: 3zł/szt (pakiet 5x10cm)

Abonament jest stały bez względu na ilość wykorzystanych pakietów. Abonament można zmienić wg Państwa potrzeb.

—–

Bez umowy: Brak zobowiązań.  Cena za pakiet/ 7,00zł brutto.

Bez umowy: Sterylizacja kolczyków piercerskich: 3zł/szt (pakiet 5x10cm)

 

Dodatkowy cennik:

Szkolenie z zaświadczeniem MEN  „Technologia dezynfekcji i sterylizacji w sektorze beauty” 550zł /osoba

Dodatkowa naklejka, piktogram 10zł/ sztuka

Pojemnik transportowy 30zł/ sztuka

Folia Transportowa 5zł / sztuka

Czyszczenie narzędzi brudnych 20zł

Regeneracja narzędzi z nalotów 20-30zł

Książka procedur sanitarnych 300zł/sztuka

 

PUNKT STERYLIZACJI Vasyl Kukharskyi

tel: 608 847 849    508 402 981

  • Sterylizowanie narzędzi

    Profesjonalne salony kosmetyczne doskonale wiedzą, jak należy dbać o higienę narzędzi, stosują specjalne środki do dezynfekcji oraz posiadają autoklawy kosmetyczne do sterylizacji [...]

    Czytaj dalej…

    więcej