Trendy marketingu cyfrowego


Trendy marketingu cyfrowego w kanałach społecznościowych oraz w sklepach internetowych zmieniają sposób, w jaki branża kosmetyczna komunikuje się z klientami.

W cyfrowej erze konsumenci są coraz bardziej skłonni do kupowania ubrań i wszelkich akcesoriów poprzez internet. Przy startegii sprzedaży off i online z każdym rokiem rośnie sprzedaż produktów kosmetycznych. Ostatni rok panedemii Covid-19 przyspieszył ten proces. To też zasługa systematycznego budowania zaufaniu do marki oraz wproadzonego modelu biznesowego – w każdej chwili możesz towar zwrócić w offline sklepie. Dzięki silnej strategii marketingowej i PR – w tym współpracy z influencerami – konsumenci są bardziej skłonni do kupowania produktów kosmetycznych w Internecie.

W dzisiejszych czasach posiadanie świetnych, angażujących treści na kanałach społecznościowych jest już standardem. Według badania ATKearney dotyczącego cyfrowego piękna w Europie, poza cenami i promocjami, konsumenci zwracają uwagę na:

– Wygodę.
– Regularnie zakupy produktów online.
– Inspiracje i przepisy na zachowanie urody.

Internet jest doskonałym narzędziem dostarczającym inspiracji, wiedzy i wszelkich porad. Salony kosmetyczne powinny jak najlepiej wykorzystać już zbudowaną bazę klientów, aby dostarczać im wartościowy kontent. Budując zaufanie i zaspakajając ciekawość zachęcać do usług i produktów.

Oczywiście obecność na Instagramie, Facebooku, Pinterest jest w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością.  Współpraca z influencerami, którzy oceniają Twoje produkty na wideo lub wykonują samouczki makijażu, jest o wiele bardziej autentyczna niż tradycyjna reklama producenta. W rzeczywistości młode pokolenie bardziej ufa blogerom i recenzjom. Trendy w marketingu cyfrowym rewolucjonizują sposób, w jaki branża kosmetyczna sprzedaje i dostarcza produkty klientom.

Kilka marek z branży kosmetycznej już odnosi sukcesy w marketingu cyfrowym, więc jeśli masz wątpliwości, spójrz na konkurencję. Nadszedł czas, aby profesjonalnie podejść do budowania marki w internecie.